O nas

prof. ucz. dr hab.
Maciej Bała

Pracownik badawczo-dydaktyczny UKSW, prorektor ds, ogólnych i rozwoju UKSW, autor ponad 100 publikacji, jest absolwentem kierunku filozofia w Instytucie Katolickim w Paryżu, Sorbony we Francji oraz KUL (mgr teologii, mgr filozofii, doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie filozofii).

 

Obecnie zatrudniony na stanowisku profesora uczelni na UKSW w katedrze Filozofii Kultury i Religii, członek zarządu Fundacji Rozwoju UKSW. Kierował i był wykonawcą w kilku grantach naukowych (NCN i MNiSW), dydaktycznych (NCBR: np. Forum Logicum, zajęcia z filozofii dla szkół średnich) i ogólnouczelnianych (NCBR).

 

W ramach Fundacji Rozwoju UKSW zrealizował grant z NCK: program „Kultura – Interwencje 2019”, Sztuka i filozofia. Warsztaty,166/2019/KI. Od wielu lat zajmuje się dydaktyką filozofii (np. wykłady on line na: http://maciejbala.pl/wyklady-audio/), autor podręczników do filozofii (Pokochać mądrość. Zarys dydaktyki filozofii i etyki, I nadziwić się nie mogę, Filozofia w ćwiczeniach).

 

Twórca Akademii Młodego Filozofa, autor audycji radiowych (Radio Plus - Listy z Biblii: http://maciejbala.pl/listy-z-biblii/), autor scenariuszy teatralnych (Dialogi Jerozolimskie, Zło na ławie oskarżonych - http://maciejbala.pl/?p=404), autor e-booków (http://maciejbala.pl/ebooki/), członek Société Francophone de Philosophie de la Religion, Conférence Mondiale des Institutions Universitaires Catholiques de Philosophie, Pomorskiego Towarzystwa Filozoficzno-Teologicznego oraz Stowarzyszenia Nauczycieli Filozofii. Alpinista.

mgr Małgorzata Gaffke

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego (wydział zarządzania), mgr zarządzania i marketingu, SSW w Sopocie architektura wnętrz, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, mgr sztuki.

 

Uczestniczyła w 3 wystawach artystycznych, wystawiając swoje prace: 1) Inspiracje”, Sopot 16 października 2014 (jedna praca: olej/płótno); 2) „Mono+ Florencja 1809” Sopot 24 kwietnia 2015 (jedna praca: olej/płótno); 3)„Kobiety Świata”, Sopot 14 lutego 2017 (dwie prace: ołówek/papier i akryl/ deska). II. Brała udział w dwóch aukcjach charytatywnych na rzecz dzieci chorych na białaczką, podczas których zostały sprzedane moje prace: 1) praca na postawie pracy Claude Moneta „Skały w Etretat” (pastel sucha/płótno) 2) grafika komputerowa (Mariacka), otrzymała pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą choinkę 2017 organizowany przez SSW w Sopocie, wygrała konkurs na przygotowywanie koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznej gminy Władysławowo, z szczególnym uwzględnieniem tzw. małej architektury „Władysławowo od nowa” organizowany przez Gminę Władysławowo we współpracy z ASP w Gdańsku.

 

Jest autorką cyklu grafik w tuszu dla UKSW w Warszawie (około 100) – grafiki przedstawiają architekturę Uniwersytetu, kilkunastu grafik w tuszu (architektura Warszawy i okolic) w ramach prywatnych zamówień, autorka ilustracji i projektu okładek do książek. Uprawia malarstwo sztalugowe (rysunek piórkiem, ołówek, suchy, mokry pastel, olej, tusz, węgiel). W ramach Fundacji Rozwoju UKSW zrealizowała grant z NCK: program „Kultura – Interwencje 2019”, Sztuka i filozofia. Warsztaty,166/2019/KI.

© 2020 by Sztuka Szczęścia. Proudly created with Wix.com